Devětačtyřicátníci žíjí

aneb Jak nevstupovat do stejné řeky


Uspořádat Stezku na 49. rovnoběžce a nevstoupit do stejné řeky? A je to vůbec možné?
Aktualizováno 8.6.2017 ve 20h

Když jsem byl na Zakončení 58. Stezky v Úpici osloven, zda bych se nepřidal k pořádání další Stezky, neváhal jsem ani chvilinku. Času spousty - zhruba 16 měsíců - a míst na 49. rovnoběžce by se určitě též pár našlo. A taky proč si přípravu Stezky neužít, vždyť všichni ze samozvaného Přípravného výboru to dělat chtějí a nebudou se vymlouvat, že vlastně mají jiné zájmy.
Původní záměr "devětačtyřicátníci po deseti letech" se sice nepovedl, neboť jsme pochopili prosby 17ky o možnost pořádat Stezku v 17. roce třetího tisíciletí. Pořádání další 60. Stezky na jaře 2018 jsme si však nechtěli nechat vzít bez boje.
Průběžně jsme ověřovali možnosti pro Zakončení a horkou kandidátkou se stala Třeboň. Míst bylo daleko více, třeba Slavonice, Prachatice, Trenčín a Karel prověřoval možnosti v Argentině ba i v Chile. Všude však byly nějaké zádrhele a tak jsme nakonec zvolili Kyjov. Místo je prověřené, tak proč kraj nepoznávat i mimo čas burčáku.

A pak přišlo ono druhé květnové pondělí, kdy se rozhodovalo na TAKové schůzi o pořadateli 60. Stezky. Vzhledem ke kampani na našich mateřských trasách a vzhledem k tomu, že se 18ka po mírném zdráhání nechala předsvědčit, že zatím nebude kandidovat, byl náš návrh akceptován.

A TAK Výbor začal fungovat ve složení:

3.jpg
7.jpg
6.jpg
4.jpg
5.jpg
8.jpg

Poznámka: Další se zobrazí po najetí myší na fotku...

Sdílej to!

Be the first to comment